اعطای نمایندگی گروه صنعتی اروم ماشین صنعت پیمان گستر
ارومیه، شهرک صنعتی کریم آباد

طراحی و ساخت انواع کوره دوار

طراحی و ساخت کوره دوار یکی از کارهای مهم شرکت اروم ماشین صنعت می باشد، کوره دوار یکی از انواع کوره ها می باشد که به منظور بالا بردن دما، انتقال حرارت و پختن مواد در یک فرآیند پیوسته و مداوم در صنایع مختلف از جمله صنعت سیمان، معادن، فولاد، کاغذ و… استفاده می شود. شرکت اروم ماشین صنعت پیمان گستر یکی از برترین سازنده انواع کوره های دوار در کشور می باشد.

 

کوره دوار

 

کوره دوار، وسیله‌ای برای بالابردن حرارت در یک فرایند مداوم است. سوخت این نوع کوره‌ها گاز، گازوئیل و مازوت است. کوره های دوار شامل لوله هایی نسبتا قطور هستند که با توجه به دارا بودن یک شیب کم نسبت به افق، با چرخش آهسته و در نتیجه ی نیروی جاذبه، مواد که اغلب به صورت پودر و دانه بندی هستند را از بخش ورودی کوره به سمت خروجی کوره هدایت می کند. بدنه ( شل کوره shell ) یا درواقع همان لوله کوره ی دوار بر روی غلطک های فولادی قرار میگیرند و با استفاده از یک الکتروموتور و گیربکس مناسب حرکت دورانی خود را انجام می دهد.

بخش ورودی کوره دوار نسبت به بخش خروجی مرتفع تر میباشد. منبع ایجاد حرارت یا همان مشعل کوره اغلب در قسمت انتهای کوره (پایین) که محل خروجی مواد نیز هست قرار میگرد. مواد در ابتدای کوره با دمای کم ( دمای محیط ) وارد کوره شده و با چرخش کوره و در نتیجه حرکت تدریجی و آهسته مواد به سمت انتها و پایین کوره حرارت بیشتری را دریافت میکنند. به انتهای کوره منطقه جهنمی کوره نیز گفته میشود که دارای بیشتر درجه حرارت است. در این منطقه دما به حداکثر دمای مورد نیاز جهت پخت مواد رسیده و بعد از آن مواد از کوره خارج میشوند.

 

کارشناس فنی ۰۹۱۴۴۸۴۷۷۵۰

 

مواد تولیدشده به‌وسیلهٔ کورهٔ دوار عبارت‌اند از:

  • سیمان
  • آهک
  • انواع فراورده‌های نسوز
  • Metakaolin
  • دی اکسید تیتانیوم
  • آلومینا
  • ورمیکولیت
  • گلوله سنگ آهن

 

 

 

توانمندی های شرکت اروم ماشین صنعت پیمان گستر

 

طراحی و ساخت خشک کن دوار از قطر 500 میلی متر الی 3000 میلی متر به طول 5 متر الی 40 متر

طراحی و ساخت کوره های دوار از قطر 1000 میلی متر الی 3500 میلی متر و به طول 12 متر الی 70 متر

 

اروم ماشین صنعت پیمان گستر با زیرساخت هایی که در کارخانه خود فراهم کرده است میتواند انواع کوره های دوار را طراحی و ساخت انجام دهد و همچنین تمامی پروژه ها را شبیه سازی کرده و بعد از بهینه سازی در محل نصب و راه اندازی کند.

 

مشاوره تخصصی ساخت کوره دوار

 

برای مشاوره تخصصی و ثبت سفارش کوره دوار با واحد بازرگانی اروم ماشین صنعت پیمان گستر در ارتباط باشید.

ثبت سفارش: درخواست سفارش

شماره تماس: ۰۹۱۴۴۸۴۷۷۵۰

ایمیل: info@orummachine.com

آدرس کارخانه فاز 1: ارومیه، 3 کیلومتر جاده سلماس، جنب هلال احمر

آدرس کارخانه فاز 2: ارومیه، 30 کیلومتر جاده سلماس، شهرک صنعتی کریم آباد

 

کارشناس فنی ۰۹۱۴۴۸۴۷۷۵۰

 

 

 

کارشناس فنی ۰۹۱۴۴۸۴۷۷۵۰

 

کوره دوار اروم ماشین صنعت