اعطای نمایندگی گروه صنعتی اروم ماشین صنعت پیمان گستر
ارومیه، شهرک صنعتی کریم آباد

صفر تا صد دستگاه سنگ شکن مخروطی یا هیدروکن Cone Crusher

صفر تا صد دستگاه سنگ شکن مخروطی یا هیدروکن Cone Crusher

سنگ شکن مخروطی یا هیدروکن یکی از سنگ شکن های مخروطی می باشد که معمولا به عنوان سنگ شکن ثانویه در خطوط خردایش مواد معدنی به ویژه سایت های دانه بندی شن و ماسه مورد استفاده قرار می گرد . معمولا بار خرد شده در سنگ شکن فکی یعد از دانه بندی در سرند اول وارد سنگ شکن هیدروکن می شود . در سنگ شکن هیدروکن خردایش با بسته شدن فاصله بین قسمت متحرک هیدروکن یعنی منتل و قسمت ثابت یعنی کانکیو صورت می گیرد . بر روی شفت اصلی سنگ شکن هیدروکن ابتدا هدسنتر که مخروطی شکل می باشد قرار می گیرد سپس منتل برروی آن بسته می شود.

حرکت لنگ شفت هیدروکن باعث تغییر فاصله منتل، کانکیو و در نتیجه خردایش با ورودی می شود. انرژی لازم برای دوران مجموعه شفت و هدسنتر و منتل هیدروکن از یک دینام 25 hp تامین می شود. انرژی دورانی اکتروموتور توسط مجموعه هوزینگ هیدروکن به دنده کرانویل منتقل می شود . چرخش دنده کرانویل که در انتهای بوش فولادی قرار دارد باعث دوران شفت هیدروکن می شود. با تغییر سایز منتل و کانکیو می توان سایز بار ورودی و خروجی هیدروکن را تغییر داد و البته در صورتی که هیدروکن را به عنوان سنک شکن اولیه و قلوه شکن بخواهند استفاده کنند باید سایز تاپشل آن را نیز تغییر داد . در سنگ شکن هیدروکن از دو نوع منتل 2 و 4 استفاده می شود که منتل 2 همراه کانکیو 2 یا 4 برروی هیدروکن بسته می شود.

این سنگ شکن از نوع مخروطی بوده و به عنوان سنگ شکن ثانویه کاردبرد دارد. ساختار محکم ، قدرت و ظرفیت بالا در خردایش سنگها ، تنظم آسان ، هزینه نگهداری و تعمیرات پایین از ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه میباشد. این سنگ شکن به همراه تانک روغن هیدرولیک و خنک کننده خود بر روی شاسی متعلق به خود نصب می شود. تابلوی برق دستگاه نیز قابلیت تبدیل به حالت تمام اتوماتیک و دستی را دارا می باشد و از طریق این تابلو می توان عملکرد دستگاه را کنترل نمود.

 

سنگ شکن مخروطی یا هیدروکن
سنگ شکن مخروطی یا هیدروکن

 

 

انواع هیدروکن

این دستگاه مناسب خردایش برای مراحل آخر می باشد.به طور معمول بیشتر در تولید شن و ماسه کاربردی است.انواع هیدروکن دسته بندی مختلفی دارند که توسط شرکت های مختلفی تولید می شود .اندازه و ابعاد این دستگاه ها متفاوت می باشد اما ابعاد هایی همچون مدل 36-2و 36-4 در این مدل ها پر مصرف تر می باشد. این دستگاه در دسته ماشین آلات سنگ شکن قرار می گیرد که از سیستم هیدرولیکی بهره می برد و طراحی و مکانیزم آن با بقیه دستگاه ها فرق دارد. ظرفیت تولید در این دستگاه ها در مقابل دستگاه های مشابه بالاتر می باشد و همین موضوع دلیلی برای انتخاب این ماشین ها می باشد .
نکته حائز اهمیت در این مسئله مقدار بار خروجی این دستگاه ها می باشد که همچون  دستگاه ها دارای کیفیت و شکل هندسی مناسب می باشد و جهت استفاده در برخی صنایع مناسب می باشد .به طور معمول بار خروجی آن ها در موارد خاصی مصرفذ می شود. اصطلاک موجود در قطعات به عنوان یکی از کاستی ها در این ماشین آلات می باشد به همین دلیل انتخاب این دستگاه برای افراد تردید آور می باشد. البته لازم به ذکر این نکته می باشد که میزان بهره وری در این دستگاه ها بالاتر می باشد و هزینه کمتری نیز دارد.

 

سنگ شکن مخروطی یا هیدروکن
سنگ شکن مخروطی یا هیدروکن

 

انواع هیدروکن یا سنگ شکن

انواع مختلفی از سنگ‌شکن‌ وجود دارد که شامل موارد زیر است:
•    هیدروکن ژیراتوری
•    هیدروکن فکی
•    همامیلز (Hammermills)
•    سنگ شکن های ضربه ای افقی
•    سایزرها
•    سنگ شکن رول
•    سنگ شکن یا هیدروکن مخروطی
•    هیدروکن فدر

 

سنگ شکن مخروطی یا هیدروکن
سنگ شکن مخروطی یا هیدروکن

 

ویژگی های هیدروکن

انواع هیدروکن ها از ویژگی های مختلفی برخوردار می باشند که هر کدام با توجه به کارایی مورد نظر خود انتخاب می شوند.از ویژگی های هیدروکن ها عبارت اند:
مصرف به عنوان سنگ شکن اولیه و ثانویه در معادن
تنظیم سریع دهانه به وسیله سیستم هیدروست
بالا بودن راندمان در خرد ایش سنگ های سخت
طراحی انواع مختلف دهانه تغذیه از ۱ تا ۸ اینچ
مناسب برای تولید زیاد شن و ماسه
ظرفیت بالا توسط داشتن دهانه بزرگ ورودی بار

 

سنگ شکن مخروطی یا هیدروکن
سنگ شکن مخروطی یا هیدروکن

 

قطعات دستگاه هیدروکن

دستگاه هیدروکن قطعات مختلفی دارد که در ادامه به توضیح هر یک از آن ها به صورت مختصر خواهیم پرداخت. برای خرید قطعات سنگ شکن می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 منتل

منتل به عنوان مهم ترین اجزا دستگاه به شمار می رود که نقش  خردایش سنگ ها را بر عهده دارد. این قطعه به علت اینکه در معرض فرسایش زیادی قرار دارد. از این حیث می بایست به شکل  دوره ای قطعه را تعویض نمود تا به این صورت عملکرد بهتری را نشان دهد.  جنس منتل از منگنز مولیبدن دار تولید می گردد.

کانکیو

کانکیو  از قطعات با ارزش دیگر درهیدروکن می باشد که عمل خردایش سنگ را انجام می دهد. این قطعه نیز به علت اینکه در معرض فرسایش می باشد جنس آن از فولاد منگنزی و فولاد منگنزی مولیبدن دار تولید می گردد. این قطعه در هیدروکن به شکل ثابت می باشد.

شفت اصلی

این قطعه از جنس فولاد mo40 تولید می گردد. کار شفت اصلی این است که سنگ شکن هیدروکن را با توجه به سایز هد سنتر به شکل مخروطی در می آورد.

هد سنتر

هد سنتر اجزا آهنی مخروطی می باشد که منتل هیدروکن را بر روی شفت ثابت حفظ می کند.بوش اسپایدر که برای مهار کردن شفت اصلی روی شفت نصب می گردد از فولاد ریخته تولید می شود.

 

 

سنگ شکن مخروطی یا هیدروکن
سنگ شکن مخروطی یا هیدروکن

 

سنگ شکن سوپریور

سنگ شکن سوپریور از دیگر تجهیزات و ماشین آلات صنعتی به شمار می رود. بزرگ بودن دهانه این دستگاه باعث شده تا ورودی بار به عنوان سنگ شکن اوليه نيز کاربردی باشد.سنگ شکن های “دوار ” با حرکت”ژیراسیون” به دلیل برخورداری از ظرفیت  بالا تر در مقابل  سنگ شکن های فکی توسعه بیشتری پیدا کرده اند. این نوع سنگ شکن ها دارای دو مخروط ناقص عمودی می باشند که داخل هم جای می گیرند .به گونه ای که راس قشر خارجی به طرف پایین و راس قسمت داخلی به طرف بالا طراحی شده است.در این دستگاه محور مرکزی حرکت دورانی کامل ندارد،درواقع به شکل خارج از مرکز به محور سنگ شکن اتصال داده شده و در نتیجه محور مرکزی علاوه بر حرکت دورانی از حرکت “ژیراسیون” برخوردار می باشد.

از ويژگي هاي سنگ شكن  سوپریور افزایش کارایی و سرعت راندمان کاری می باشد. این ویژگی دلیل اصلی محبوبیت در این مدل سنگ شکن ها شده است که همین امر باعث توسعه بیشتر در این مدل گردیده است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد در سنگ شکن سوپریور در مقايسه با سنگ شکن فکي اين است که بر عکس سنگ شكن هاي فكي که به شکل  نيمه وقت فعالیت دارند، اين سنگ شکن ها به شکل تمام وقت توانایی کار دارند. به طور کلی در یک شرایط یکسان  مي توانند تا دو برابر سنگ شكن هاي فكي ظرفيت توليد کنند، اگرچه از نيروي مصرفي كمتري برخوردارند. نسبت خرد کردن مواد هم در سنگ شکن سوپریوردو برابر سنگ شکن فکي می باشد.

مزایای استفاده از سنگ شکن سوپریور

•    قابل مصرف برای سنگ شکن اولیه و ثانویه در معادن
•    توانایی بسیار بالا در خردایش سنگ های سخت
•    انتخاب صحیح جهت تولید زیاد شن و ماسه
•    ظرفیت بالا به واسطه داشتن ورودی بزرگ بار
•    ساختمان بسیار مستحکم و مقاومت بالا هنگام عمل خردایش
•    ساخت قطعات سایشی از فولاد منگنزی
•    بالا بودن  راندمان و کاهش هزینه نگهداری با سه سیستم روغنکاری اتوماتیک
•    سهولت در حمل و نصب به علت وزن پائین

 

انواع سنگ شکن سوپریور

سنگ شکن سوپریور در در سه مدل تولید می شوند که هر کدام با توجه به ساختار برای  فعالیت خاصی طراحی و تولید شده اند.
سنگ شکن سوپریور با محورمتکی (Supported Spindle Gyratory Crusher)
این نوع سنگ شکن که از شایع ترین مدل های سنگ شکن ژيراتوري به شمار می رود دارای  محور کوتاه  می باشد.این محور به وسیله یک پیستون هیدرولیکی حفظ و کنترل می گردد.
سنگ شکن سوپریور بامحور معلق(Suspended Spindle Gyratory Crusher)
سنگ شکن سوپریور در مدل های محور کوتاه  و محور بلند  تولید و ارائه می شوند . نوع با محور کوتاه، در نسبتا جدیدی از این سنگ شکن دسته بندی می شوند که بسیار کاربردی تر می باشد.
سنگ شکن ژیراتوری بامحور ثابت (Fixed Spindle Gyratory Crusher)

 

به عنوان سنگ شکن اولیه یا ثانویه در معادن استفاده می شود که با ظرفیت بالای این مدل سنگ شکن ، دستگاهی مناسب برای خرد کردن سنگ های سخت و همچنینی  مناسب برای تولید شن و ماسه می باشد. سنگ شکن هیدروکن دارای ظرفیت بالا به دلیل ورودی زیاد باراست و دارای قابلیت ساختار محکم و مقاومت بالا در طی فرآیند خرد کردن و قطعات ساینده سنگ شکن از فولاد منگنز ساخته شده است. دارای عملکرد بالا و همچنین کاهش هزینه های نگهداری توسط سه سیستم روغن کاری خودکار است و حمل و نصب سنگ شکن هیدروکن به دلیل وزن سبک آسان است.

سنگ شکن هیدروکن دو نوع اصلی دارد: استاندارد و کوتاه. از نظر شکل حفره تفاوت دارند. حفره سنگ شکن استاندارد گسترده تر است تا مواد بزرگتر در اندازه خوراک را در خود جای دهد. سنگ شکن سر کوتاه برای خرد کردن مواد ریزتر و تولید یک محصول ظریف تر طراحی شده است. یک متغیر مهم سرعت چرخش سنگ شکن هیدروکن است که معمولاً روی قرقره های محرک موتور اندازه گیری می شود. اگر پولی ها شروع به کند شدن می کنند ، این بدان معنی است که تسمه های محرک در حال لغزش هستند یا اینکه ممکن است.

 

سنگ شکن مخروطی یا هیدروکن
سنگ شکن مخروطی یا هیدروکن

 

 

ظرفیت و بار خروجی هیدروکن

شرکت اروم ماشین صنعت پیمان گستر اندازه بار خروجی هیدروکن را می‌توان با انجام تنظیمات مشخص کرد. این کار بر عهده جک بالابرنده است که با تغییر اندازه دهانه بین منتل و کانکیو، اندازه خروجی را تنظیم می‌کند. سرعت عبور سنگ‌ها هم با کمک اکسنتریک قابل تنظیم است و بسته به نیاز خط تولید، می‌توان آن را بر روی مقدار خاصی قرار داد. قطعات سنگ شکن‌ها در برخورد دائم با سنگ‌ها هستند و به همین دلیل بیشتر آن‌ها از جنس فولاد منگنزی مولیبدن دار یا آلیاژ برنج تهیه می‌شوند تا بتوانند مقاومت خوبی از خود نشان دهند.

با تغییر اندازه کانکیو، منتل و تاپشل می‌توان چند سنگ شکن هیدروکن داشت که بسته به اندازه این قطعات، این دستگاه به عنوان ریزشکن، متوسط شکن و درشت شکن بکار برده می‌شوند. وزن هیدروکن زیاد بالا نیست و برای نصب و حمل و نقل آن مشکلی ایجاد نمی‌کند. به دلیل وجود سه سیستم روغن کاری مختلف، خرابی دستگاه تا حد زیادی کاهش پیدا کرده و در هزینه‌های نهایی شما هم صرفه جویی خواهد شد.

 

مقدمه خردایش با سنگ شکن فکی Jaw Crusher

 

کاربرد کانکیو منتل در هیدروکن ماسه ساز

می‌توان گفت که کانکیو و منتل می‌توانند میزان بار خروجی دستگاه را هم تعیین کرده و موجب تولید دانه‌های زیاد شن و ماسه برای استفاده در صنایعی همچون آسفالت و بتن ریزی شوند. کانکیو و منتل سنگ شکن می‌توانند دهانه ورودی و خروجی را با نزدیک شدن به‌هم تغییر دهد. این نزدیک شدن توسط یک نیروی الکترواستاتیکی فراهم می‌شود که از زیر این قطعات وارد شده و باعث نزدیک شدن این قطعات به‌همدیگر می‌شوند. گفتنی است که قیمت کانکیو و منتل هیدروکن با توجه به اهمیت‌شان، در کارخانه‌ها نزدیکی بسیار زیادی به‌همدیگر دارند و به‌نوعی یک رقابت حساس برای جلب توجه مشتریان ایجاد شده است.

 

مزایا، معایب و بخش های اصلی کوره های دوار Rotary Kiln

 

قیمت منتل هیدروکن را می‌توانید از کارخانه نوین سنگ شکن جویا شده و بعد از دریافت مشاوره‌ّای لازم، اقدام به خرید منتل هیدروکن و خرید کانکیو هیدروکن کنید. کارخانه اروم ماشین صنعت پیمان گستر دیگر قطعات موردنیاز سنگ شکن هیدروکن، همچون باتشمل هیدروکن را در کنار فروش کانکیو و منتل انجام می‌دهد و به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را با جزئیات اطلاعاتی کامل از سایت خریداری کنید. گفتنی است که تاپ شل هیدروکن در اندازه‌ای دقیق توسط متخصصین کارخانه نوین ماسه ساز تولید می‌شود و هیچ نگرانی از بابت عدم هماهنگی قطعات مختلف هیدروکن نخواهید داشت.

 

طراحی و ساخت کوره آهک و کاربرد آن در صنعت قند و شکر

 

مزایای استفاده از هیدروکن سوپریور

  • بدنه مستحکم
  • توانایی خرد کردن سنگ‌هایی با درجه سختی بالا
  • عملکرد فوق‌العاده
  • تنظیم آسان اندازه خروجی
  • هزینه های عملیاتی کم
  • قیمت مناسب دستگاه
  • سیستم روغنکاری خودکار
  • نصب آسان به دلیل وزن پایین
  • قابل استفاده به جای سنگ شکن فکی در مرحله اول خردایش

 

مشخصات دستگاه سنگ شکن راک آن راک Rock on Rock

 

 

تفاوت سنگ شکن سوپریور و هیدورکن

سنگ شکن ژیراتوری یا سوپریور از لحاظ عملکرد مشابه سنگ شکن های هیدروکن است اما یک تفاوت کلی با یکدیگر دارند. تفاوت این دو در اندازه تاپ شل است. در سنگ شکن سوپریور اندازه تاپ شل بسیار بزرگ‌تر از هیدروکن‌های دیگر بوده که همین موضوع سبب می‌شود حجم ورودی بیشتری داشته باشد. سنگ شکن سوپریور توانایی خرد کردن سنگ‌های درشت‌تر را به لطف دهانه بزرگ خود دارد و به همین دلیل از آن در مرحله اول خطوط فرآوری هم استفاده می‌شود.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .