حضور اروم ماشین صنعت در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی
ارومیه، شهرک صنعتی کریم آباد

اطلاعاتی در مورد کوره دوار و نحوه عملکرد آن

اطلاعاتی در مورد کوره دوار و نحوه عملکرد آن

کوره دوار و نحوه عملکرد آن، شرکت اروم ماشین صنعت پیمان گستر، مفتخر است، با تجهیزات و زیرساخت های شرکت، توانایی طراحی و ساخت انواع کوره های دوار را دارد.

کوره دوار، وسیله‌ای برای بالابردن حرارت در یک فرایند مداوم است که در سال 1873 توسط فردریک روانسوم مخترع انگلیسی اختراع شد. سوخت این نوع کوره‌ها گاز، گازوئیل و مازوت است.

کوره وره قلب یک کارخانه است و در کارخانجات سیمان در مدلهای مختلف وجود دارد و کوره دستگاهی است که در ان واکنشهای شیمیایی خاص صورت میگیرد.

با توجه به این موضوع که  درجه حرارت و زمان ماند مواد درون کوره های دوار نقش کلیدی در در حصول اطمینان از کیفیت مطلوب مواد درون کوره دارد طراحی کوره اهمیت بالا و حساسیت بسیار زیادی دارد در ان رابطه قابلیت اطمینان بالا و هزینه نگهداری پایین در طراحی کوره هواره در نظر گرفته می شود.

 

کوره دوار چیست و چگونه عمل میکند؟

این نوع مدل کوره از انواع کوره با حرارت مستقیم است. در این نوع کوره شعله بصورت جریانی از روی سطح شارژ حرکت می کند و در اثر تشعشع شعله شارژ ذوب می شود.

از کوره دوار بطور گسترده برای ذوب چدن ها استفاده می شود . سوخت مصرفی در این کوره ها بطور عموم مازوت است، اما ذکر این نکته ضروری است. اخیرا مشعل های دوگانه سوز جای مشعل های تک سوز را گرفته اند. به این صورت که دمای تا ذوب را گاز طبیئی تامین میکند و گرمای مورد نیاز برای فوق ذوب را مازوت تامین میکند. راندمان حرارتی در این کوره ها حدود 30 درصد می باشد.

ظرفیت این کوره ها از 300 کیلوگرم به بالا می باشد. کوره های دوار در ظرفیت های بالا معمولا برای نگه داری ذوب استفاده می شوند.

 

تاریخچه این کوره ها

کوره های دوار در سال 1873 توسط فردریک رسنام Frederick Ransome ابدا و اختراع شد که در سال 1818 متولد و در سال 1892 از دنیا رفت که یکی از صنعتگران بزرگ بریتانیایی و ابداعگر سنگ مصنوعی بود.

 

معرفی ساختمان کوره دوار

ساختمان کوره دوار شامل یک بدنه استوانه ای فولادی است، که دو انتهای ان مخروطی شکل می باشد و داخل ان توسط مواد دیرگداز پوشیده می شود.

بدنه اصلی کوره  یک مخزن استوانه ای است که نسبت به سطح افق زاویه دار است و به آرامی در محور خود چرخانده می شود. مواد مورد نیاز برای پردازش به انتهای بالایی سیلندر تغذیه می شود. همانطور که کوره به چرخش درمی یابد، ماده به تدریج به سمت پایین حرکت می کند.

گازهای داغی که توسط یک کوره خارجی تولید شده اند یا ممکن است از طریق یک شعله در داخل کوره توسط یک مشعل تولید شوند در امتداد کوره به جریان در می ایند،که این سبب انجام عملیات مورد نظر میگردد. سوخت برای این امرممکن است گاز، نفت، گازوئیل باشد.

 

کوره دوار و نحوه عملکرد آن

 

این کوره ها در محل استقرار خود بنحوی بر روی ریل (غلطک) قرار می گیرند که به راحتی بتوان آن را در حول محور افق توسط الکترومتر به چرخش در اورد.

به علت چرخش مذاب در این کوره ها، همگن شدن مذاب در کوره بخوبی انجام می شود و همچنین مذاب بصورت پوسته با دیرگداز داخل کوره در تماس نبوده که همین امر موجب افزایش طول عمر جداره نسوز کوره می شود.

فارسون گاه در یک سمت کوره قرار دارد، که از طریق آن شعله به کوره وارد می شود و از سمت دیگر که دود کش در ان واقع است گاز ها خارج می شوند.

 

نحوه عملکرد کوره دوار

اول کوره را روشن می کنند و اون رو به صورت دوران در می آورند تا کاملا به صورت یک نواخت مواد نسوز داخل کوره حرارت دیده شوند و کاملا گرم شوند تا زمانی این کوره را روشن نگه می دارند که نسوزهای داخل کوره از حرارت ذوب و کاملا اشباع بشوند.

 

کوره دوار و نحوه عملکرد آن

 

سپس کلیه مواد ذوب شده را از کوره می گیرند و در قالب استفاده می کنند.

در این کوره ها تنظیم فاصله فارسون گاه و دودکش نسبت به کوره بسیار مهم است. در صورت عدم تنظیم صحیح، در یک قسمت شارژ تمرکز حرارتی بوجود می آید در حالی که قسمت های دیگر چندان حرارت دریافت نکره اند.

تنظیم نبودن فاصله ای دود کش و افزایش فاصله ای آن از کوره موجب وارد شدن گاز ها به محیط اطراف کوره می شود. در صورتی  که فاصله ی دود کش از کوره بیش از حد نزدیک باشد شعله به داخل کوره بر می گردد.

 

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *