اعطای نمایندگی گروه صنعتی اروم ماشین صنعت پیمان گستر
ارومیه، شهرک صنعتی کریم آباد

5 مسئله مهم و ویژه برای تعمیر و نگهداری کوره های دوار

5 مسئله مهم و ویژه برای تعمیر و نگهداری کوره های دوار

تعمیر و نگهداری کوره های دوار شما باید این پنج (5) مورد اصلی را در بازرسی های معمولی کوره های دوار بگنجانند. اگر هر یک از این مشکلات ساییدگی وجود داشته باشد، مهم است که آنها را در اسرع وقت قبل از تبدیل شدن این کاستی‌ها به مشکلات بزرگ شناسایی و اصلاح کنید.

 

روغن کاری نادرست اجزای کوره

روغن کاری مناسب اجزاء برای سلامت کوره حیاتی است. بررسی روانکاری روی تجهیزات و اطمینان از کاربرد صحیح برای هر قسمت کوره ضروری است. وقتی صحبت از روغن کاری کوره دوار به میان می آید، هر دو شرایط – روانکاری بیش از حد یا روغن کاری بسیار کم – می توانند به یک اندازه به مشکلات کمک کنند:

روغن کاری بیش از حد روی قسمت های خاص می تواند موقعیت های خطرناکی ایجاد کند. روغن کاری بیش از حد روی پوسته ها، پایه ها، حفاظ ها و محفظه های کوره می تواند خطر آتش سوزی داشته باشد و به دوغاب و بتن آسیب برساند.
عدم روانکاری در قسمت‌های حیاتی (مانند جعبه دنده، غلطک‌های حمل، چرخ دنده‌ها و مجموعه‌های پینیون) می‌تواند در عرض چند دقیقه به کوره دوار آسیب جدی وارد کند.

 

تعمیر و نگهداری کوره های دوار
تعمیر و نگهداری کوره های دوار

 

ناهماهنگی کوره

در صورت عدم درمان، مشکلات ناهماهنگی افقی و عمودی در کوره های دوار می تواند منجر به عملکرد غیرقابل پیش بینی و کاهش قابلیت اطمینان شود. عواملی که می توانند باعث ایجاد مشکلات همسویی شوند عبارتند از:

سایش اجزا
تعویض کامپوننت
تنظیم غلطک های حمل
تسویه حساب بنیاد

برای کوره های دارای سه پایه (3) یا بیشتر، تراز مناسب بارها را به طور مساوی در تمام پایه ها توزیع می کند.

ما تنظیم مجدد و تراز کردن کوره را در امتداد سطوح افقی و عمودی هر یک (1) تا سه (3) سال بسته به شرایط توصیه می کنیم. تراز و شیب کوره را دوباره قبل و بعد از تعویض هر قطعه اصلی بررسی کنید.پذیرفته‌شده‌ترین روش برای هم‌ترازی در شرایط عملیاتی معمولی انجام می‌شود و به درستی به عنوان همترازی کوره گرم نامیده می‌شود. بیشتر خدمات شامل نوعی بررسی مکانیکی کوره است که در آن اندازه‌گیری‌های دیگر به غیر از ناهماهنگی کوره محاسبه می‌شود.

 

تعمیر و نگهداری کوره های دوار
تعمیر و نگهداری کوره های دوار

 

تعادل ضعیف تراست در هر قسمت کوره

غلتک های رانش برای جلوگیری از جابجایی بیش از حد کوره در هر جهتی طراحی شده اند. آنها مقداری از نیروی رانش اعمال شده توسط کوره را در حین کار جذب می کنند. بعلاوه، بیشتر نیروی رانش باید با انحراف غلتک های حمل برای خنثی کردن نیروی رو به پایین اعمال شده توسط کوره جذب شود.

با گذشت زمان به لطف جاذبه، کوره ممکن است مستعد سایش و عدم تعادل شود. بنابراین، مهم است که تعادل رانشی غلتک‌های حمل را در هر پایه برای علائم اضافه بار بررسی کنید. در چنین مواردی، کوره باید از طریق تنظیمات غلتکی اصلاح شود.

تنظیمات روی این غلتک ها با نام های زیادی از جمله تعادل رانش، شناور کوره یا آموزش کوره به کار می روند. به طور کلی، موقعیت محورهای غلتکی حمل باید ارزیابی شود تا مشخص شود که کوره در کدام جهت رانش می کند. تنظیمات کوچکی بر روی غلتک ها انجام می شود تا نیروها را یکسان کرده و آنها را تا حد امکان به طور مساوی در هر پایه توزیع کند.

 

اطلاعاتی در مورد کوره دوار و نحوه عملکرد آن

 

لنگ پوسته کوره

میل لنگ صدفی که به نام های سگک نیز شناخته می شود، وضعیتی است که مرکز پوسته کوره نسبت به محور چرخش خارج از مرکز است. گاهی اوقات خط مرکزی پوسته کوره یک جابجایی محوری تا حدودی شبیه به میل لنگ یک خودرو نشان می دهد.

با گذشت زمان، میل لنگ پوسته کوره می تواند تأثیر نامطلوبی بر ایستگاه های حمل داشته باشد زیرا در هر چرخش کوره بار بیشتری را بر روی غلتک های حمل وارد می کند.

بارگذاری بیشتر از میل لنگ کوره می تواند منجر به مشکلات زیادی شود از جمله:

لرزش دنده سنگین
خم شدن محور غلتکی و در نهایت خرابی
آب بندی بی اثر
آمپرهای درایو سیکلی بالا
افزایش بیضی

 

تعمیر و نگهداری کوره های دوار
تعمیر و نگهداری کوره های دوار

 

بیضی پوسته کوره نامنظم

خم شدن پوسته یا بیضی شکل در هر پایه رخ می دهد. این وضعیت با یک بی نظمی شعاعی یا انحراف از شکل دایره ای در محور افقی و یک انحراف فرضی برابر و مخالف در محور عمودی مشخص می شود.

 

مزایا، معایب و بخش های اصلی کوره های دوار Rotary Kiln

 

تراز کوره، بارگذاری کوره، میل لنگ کوره، و فاصله قطری (خزش) و عوامل دیگر بر بیضی بودن کوره تأثیر می گذارد:

بیضی بودن لاستیک با طراحی لاستیک (ضخامت و عرض) در اسکله تعیین می شود.
بیضی پوسته به بیضی لاستیک گفته می شود که به صفحه پوسته منتقل می شود. بنابراین، بیضی پوسته هرگز کمتر از بیضی لاستیک نیست. بیضی پوسته نیز تحت تأثیر سفتی صفحه پوسته و فاصله قطری بین سوراخ لاستیک و قطر خارجی پوسته کوره یا میله های پرکننده قرار می گیرد.
ارزیابی فاصله قطری در حین کار با اندازه گیری خزش تایر نسبت به پوسته کوره در هر دور کامل می شود.
نظارت بر بیضی لاستیک و پوسته برای کمک به تعیین زمان شروع مشکلات نسوز و ترک پوسته مهم است.

 

تعمیر و نگهداری کوره های دوار
تعمیر و نگهداری کوره های دوار

 

تعمیر و نگهداری کوره توصیه شده توسط اروم ماشین صنعت پیمان گستر

به منظور اجتناب از این پنج مشکل اصلی تعمیر و نگهداری (به علاوه بسیاری دیگر)، بازرسی ها و سرویس های منظم برای تجهیزات چرخشی شما را نمی توان نادیده گرفت. به عنوان یک نقطه شروع، ما انجام یک تراز کوره داغ و بررسی مکانیکی (HKAMS) را هر یک (1) تا سه (3) سال توصیه می کنیم، این نوع فعالیت تعمیر و نگهداری می تواند در طول عملیات منظم انجام شود و باید موارد زیر را در یک کمترین:

ارزیابی خروجی پوسته کوره (خروج از مرکز) و تغییر شکل پوسته (پروفایل)
انحراف محور غلتکی را اندازه گیری کنید
خروجی چرخ دنده محوری و شعاعی را ثبت کنید
خروجی لاستیک محوری را محاسبه کنید
مانیتور بیضی
قطر غلتک و لاستیک را اندازه گیری کنید

 

نحوه طراحی و ساخت کوره دوار آهک Lime Rotary Kiln

خزش باید به صورت هفتگی همراه با دمای صفحه پوسته در سربالایی و سراشیبی و دمای صفحه سمت تایر اندازه گیری شود
خدمات ارزیابی و هم ترازی به اپراتورهای کوره کمک می کند تا برای خرید خدمات و تجهیزات آتی بودجه و برنامه ریزی برای تعطیلی تعمیرات بعدی خود داشته باشند. بازرسی‌ها، ارزیابی‌ها و نگهداری مناسب داده‌های حیاتی را برای برنامه‌ریزی قطعات جدید یا جایگزین، ارتقاء و خدمات فراهم می‌کند.

 

 

نوشته های مرتبط
4 دیدگاه
اصغر کریمی

ممنون من خیلی وقته دنبال مقالات کوره های دوار بودم

خواهش میکنیم موفق باشید

رضا نیکی

سلام
کوره دوار قیمتش چنده؟

سلام لطفا با واحد بازرگانی 09144338684 و یا با واحد فروش 09144847750 در ارتباط باشید باتشکر

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .